hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

“Günyüzü Derneği, 2024’te Şanlıurfa’da ve Afrika’da Kurban Keserek İhtiyaç Sahiplerine Yardım Ulaştı”

Son Güncelleme :

20 Haziran 2024 - 13:29

/ 5 views kez okundu.
“Günyüzü Derneği, 2024’te Şanlıurfa’da ve Afrika’da Kurban Keserek İhtiyaç Sahiplerine Yardım Ulaştı”
reklam

Günyüzü Derneği ‘2024 yılı Şanlıurfa ‘da Afrika’da ve Gazze için Kurbanlar Keserek İhtiyaç Sahiplerine Yardım elini uzattı.

Günyüzü Derneği, Hayırseverlerin yapmış olduğu kurban bağışlarını Şanlıurfa, Afrika’da  ve Gazze  ikinci bir ülkede kurban keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtarak mazlum coğrafyalarda binlerce mağdur  insana kurban kesimleri yaparak  faaliyetler gerçekleştirdi. Dernek, Somali ve Çad’da bulunan garip sömürülen açlık ve yokluk çeken insanlara bayramlık ve Kur’an dağıtımlarında da bulundu 

Dernek tarafından yapılan açıklamada, bur kaç yıldır kurban bağışlarının Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına çalışıyoruz. Rabbimiz tüm destek veren bağısta bulunan  gönlü güzel insanımıza  tesekkür ediyoruz rabbimiz razı olsun 
Günyüzü derneği başkanı Veysel Toprak yaptığı Açıklamada;”Afrika’da milyonlarca insan açlıkla mücadele ediyor. Elektrik ve buzdolaplar olmadığı için etleri ince ince doğrayıp güneşte kurutup daha sonra yemek yapıp tüketiyorlar.
Kurban bayramı vesilesiyle yaptığımız bu bağışlarla, bu insanlara bir nebze de olsa yardımda bulunmak istedik.” ifadelerine yer verildi.
Günyüzü Derneği, Afrika’da düzenli olarak yardım faaliyetleri gerçekleştirdiğini ve bu tür faaliyetlerin devam edeceğini bildirdi.

reklam

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.